פענוח חלומות

פענוח חלומות פסיכולוגי

חלום הוא תופעה מרתקת המהווה נקודת מפגש בין הביולוגיה, הפסיכולוגיה וגם מיסטיקה ותורת הנסתר. הסקרנות שנוצרה באנושות בעקבות התופעה היא מכנה משותף בין תרבויות, החל מתרבויות המזרח ועד למערב.. לא מפתיע שפירוש חלומות קיים מאז תקופות עתיקות- התנ”ך ואף קודם לכן ומהווה גורם חשוב גם בפסיכולוגיה ובביולוגיה המודרניות. פרויד השתמש בחלומות כנדבך חשוב להישען עליו בפיתוח תיאוריית הפסיכואנליזה. רונן דדוש, מטפל הוליסטי ורוחני במגוון שיטות מתבסס בין היתר על פענוח חלומות שנעשה באמצעו תקשור וראיית הנסתר.

מהם תפקידי החלום מההיבט הפסיכולוגי?

תפקידיו המרכזיים של החלום הם התפקיד הקוגניטיבי והתפקיד הרגשי. מההיבט הקוגניטיבי, החלום עוזר לנו לעבד נושאים המעסיקים אותנו ובזמן הערות לא הצלחנו להגיע לפתרון. בחלומות ניתן גם להתאמן ולתרגל מיומנויות, גם אם הפעולה לא מתרחשת במציאות. מבחינה רגשית לחלומות מקום חשוב מאוד. החלום מהווה תרפיה, דרך לעיבוד נושאים רגשיים המעסיקים אותנו, דרך לשחזר חוויות מטלטלות ובאמצעות סוף אחר לעדן את החוויה. עם זאת, לרוב אנחנו לא נבין את המסר שהחלום רצה להעביר לנו. מפענח חלומות כמו רונן דדוש אשר נעזר בנסתר על מנת להבין את המשמעות האמיתית של החלום נעזר בחלום ככלי אבחוני למטרת טיפול במגוון שיטות כמו תטא הילינג, רייקי ושיטות טיפול נוספות.

כיצד מסייע החלום בטיפול הפסיכולוגי?

פרויד טען, ועל כך מבוססת כל תורת הפסיכואנליזה, שחלומות הם הדרך אל הלא מודע. בחלומות צפים ועולים תכנים שמודחקים כשאנחנו במצב מודע. ההדחקה נעשית על מנת להגן על הנפש מפני תחושות מאיימות ולא נעימות. בנוסף, החלום לא חושף את התכנים באופן ברור. ישנם מנגנונים שתפקידם להסתיר או לעדן את המשמעות האמיתית של החלום כמו הסמלה- הדמויות או ההתרחשויות בחלום הן סמלים. לכן, פענוח חלום אינו פשוט. פרויד ניגש אל פענוח חלום באמצעות טכניקת האסוציאציות החופשיות בה ניסה לחבר את האסוציאציות העולות מן המטופל לכדי המשמעות האמיתית המסתתרת מאחורי החלום. אך דרך זו אינה מספיקה. לכן ראיה שמעבר, ראיית הנסתר, מסייעת מאוד בפענוח חלומות, הבנת המשמעות האמיתית שלהם ובטיפול באמצעות פענוח חלומות.

איך מסייע החלום בטיפול הפסיכולוגי?

הגישה ההוליסטית המשלבת בין תיאוריות ודרכי טיפול מערביות הקשורות לפענוח חלומות לצד מתן מקום גם לנסתר וטכניקות של תקשור וטיפול אנרגטי יוצרת יחד את השלם ומפגישה בין הפיזי לרוחני. היא נותנת את אפשרות להפיק מן הטיפול את מירב התועלת, לצלול למעמקי הנפש ולהבין מה מטריד אותנו באמת. באמצעות הנסתר נחשפות הדרכים, בהן פעמים רבות אנו מנסים לכוון את עצמנו בכדי להתמודד. רונן דדוש הוא רואה נסתרות המוציא את מטופליו לדרך חדשה באמצעות השילוב המופלא בין חומר לרוח, מדע ונפש, מערב ומזרח וגלוי יחד עם הנסתר.

השאירו פרטים ואחזור אליכם

Open chat
💬 אני כאן בשבילכם גם בוואטסאפ
היי זה רונן 👋
איך אפשר לעזור?